باز کردن گرفتگی توالت

رفع گرفتگی توالت و باز کردن آن بدون نیاز به لوله کش

آیا تابحال پیش آمده که به توالت رفته باشید و فلاش تانک را بکشید و بعد به جای اینکه آب پایین برود به سمت بالا بیاید؟! این اتفاق هر شخصی را دستپاچه میکند.در این شرایط چکار میکنید؟ در این شرایط گاهی بعضی از افراد تمایل دارند به جای اینکه از افراد متخصص کمک بگیرند خودشان مسئله را حل کنند.با ما همرا باشید تا به شما آموزش های لازم برای تخلیه چاه توالت را یاد بدهیم.
نکاتی که در ادامه عنوان میکنیم میتواند تا حد بالایی به شما در رویارویی با این مشکل کمک کند.
مانع پر شدن کاسه توالت شوید
اگر میبینید که ممکن است آب از کاسه توالت بیرون بریزد باید با سرعت هر چه تمام درپوش توالت را بردارید و دریچه آبراه توالت را ببندید.دریچه آب را از مخزن رها و وارد کاسه میکند. قبل از اینکه سیفون را بکشید درپوش بالای آن را بردارید تا جریان آب باعث طغیان آن نشود.می توانید هم اکنون یک دست خود را نزدیک دریچه و با دست دیگرتان آبریز را فشار دهید.
برای خود تلمبه دستی خوب داشته باشید

رفع گرفتگی لوله دستشویی

رفع گرفتگی لوله دستشویی

رفع نم ورطوبت وبوی بد دستشویی میتواند بعد از انجام کار بسیار به شما در تمیز نگه داشتن توالت کمک کند
وقتی مرحله قبل را به آرامی به اتمام رساندید حال باید برای رفع گرفتگی اقدام کنید.یک تلمبه دستی داشته باشید که بین آن و فاضلاب کاسه توالت سوراخ و روزنه وجود نداشته باشد.تلمبه های فنجانی – قیفی بهترین تلمبه ای میباشد که میتوانید در این زمان استفاده کنید.
در مرحله اول تلمبه دستی خود را گرم کنید.


توجه کنید که تلمبه دستی تان نرم و منعطف باشد چون غیر از این به خوبی کار نمیکنند و خراب میشوند.قبل از اینکه استفاده کنید تلمبه را زیر آب گرم بگیرید که لاستیک آن نرم شود.نرم شدن لاستیک باعث میشود که فاضلاب کاسه توالت را بدون وجود سوراخ و منفذ قابل رویت مابین آن و تلمبه کاملا بپوشانید.
به درستی تلمبه زذن را انجام دهید.

البته شما باید به توالت از طریق تشخیص ترکیدگی لوله توجه داشته باشید
تلمبه را به راه کاسه توالت بچسبانید و سوراخ را به طور کامل بپوشانید.اکثرا هنگام تلمبه زدن همه به فشار آوردن به آن تاکید دارند در صورتیکه کشیدن تلمبه نیز به همان اندازه مهم است.آبریز را باز کنید. اگر آب کاسه توالت زلال بود کار شما به درستی نتیجه داد اما اگر میبینید که آب مجدد به سمت بالا می آید همین کار را تا رفع کامل گرفتگی آن ادامه دهید.
راز های مخفی لوله کش ها
قبل از اینکه شروع به تلمبه زدن کنید چند لیوان آب داغ  داخل کاسه توالت بریزید و چند دقیقه منتظر باشید تا گرما گرفتگی ها را باز کند.اگر این کار را همراه با گرفتگی انجام دهید کار بسیار آسان خواهد شد.هم چنین میتوانید همزمان از مواد ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

رفع بوی بد دستشویی

رفع بوی بد دستشویی

در مواردی که حاد است میتوانید از دیلم استفاده نمایید
دیلم وسیله ای کابل مانند که در سوراخ توالت میتوانید به آن حرکت مارپیچی بدهید.این کار را به وسیله دسته آن میتوانید انجام دهید با ایجاد حرکت های مارپیچی.زمانی که دیگر دیلم نمیچرخد یعنی به گرفتگی رسیدید.دیلم یا به گرفتگی گیر میکند یا آن را باز میکند اگر به آن گیر کرد و به آن قلاب شد آن را بیرون بکشید و مواد زاید را دور بیاندازید.حال باید با استفاده از تلمبه بقیه گرفتگی ها را رفع نمایید. هر زمان که آب زلال مشاهده کردید یعنی گرفتگی لوله برطرف شده است.
گاهی نیز پیش می آید که هر کاری میکنید نتیجه بخش نیست.حال باید تصمیم بگیرید که از افراد حرفه ای کمک بگیرید. ابتدا چک نمایید که با باز کردن آب سینک و … آب بالا می آید و به قولی پس زده میشود یا نه.اگر بالا می آید بله باید از افراد متبحر کمک بخواهید.
از توالتی که گرفته دیگر تا حل مشکل استفاده نکنید.به بچه هایتان یاد بدیهید که وسایل بازی خود و هر چیزی را داخل توالت نندازند.بارها و بارها شده که لوله کشان از لوله کاسه توالت اسباب بازی در میآورند. مهم است که آب فشار های اطراف کاسه توالت خوب و تمیز باشند.هم چنین حتما این نکته را فراموش نکنید که با برس توالت را هر هفته تمیز کنید تا جرم ها تجمع نکنند و باعث گرفتگی نشوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *