راه های تشخیص پر شدن چاه و تخلیه چاه

راه های تشخیص پر شدن چاه و تخلیه چاه در سایت خدمات لوله و چاه
برای تشخیص پر شدن چاه اصلی و تخلیه چاه که به آن مادر چاه هم می گویند می توان به موارد زیر اشاره کرد:
خارج شدن بوی نامطبوع از محل قرارگیری کفشوی و سیفون دستشویی ( فلاش تانک ) یکی از روش های تشخیص پر شدن چاه است.
معمولا برای تهویه چاه و تعمیر چاه فاضلاب و هم چنین به منظور خارج شدن گاز های داخل چاه تا بالای ساختمان و بلندترین نقطه هواکشی نصب میکنند.
اگر مادر چاه در داخل حیاط واقع شده باشد هنگامی که چاه پر میشود کف موزاییک فرش خیس میشود که نشان دهنده پر شدن چاه است.
در موارد خیلی حاد تر پر شدن چاه با موارد زیر مشخص میشود.

تخلیه و تعمیر چاه

تخلیه و تعمیر چاه


بالا زدن آب
پس زدن آب و فضولات در توالت
بالازدن آب و کف صابون در کفشوی حمام
بالازدن آب در سیفون دستشویی یا آشپزخانه
در اینگونه موارد به نظر میرسد که گرفتگی در لوله رخ داده است و باید اقدام به تخلیه چاه کرد.در این موارد هم چنین به مشام رسیدن بوی بد نیز باید اشاره کرد.
هنگامی که سطح روی چاه مرطوب شود آن ناحیه نسبت به بقیه ناحیه ها بوی ناخوشایندی منتشر میکند.معمولا در ساختمان های مسکونی یا اداری محل چاه فاضلاب مشخص است.اگر که مشخص نباشد میتوانیم به روش زیر محل مورد نظر را شناسایی کنیم.

تعمیر چاه ریزشی

تعمیر چاه ریزشی

هنگامی که در محل آرامش و سکوت کامل برقرار است یکی از شیر های آب را باز میکنیم تا آب به لوله فاضلاب وارد و در آن جاری گردد.گوش خود را بر روی نقاط مختلف خانه قرار میدهیم در صورتی که چاه فاضلاب پر شده باشد از جایی صدای ریزش آب همانند ریختن آب از ارتفاع به گوش میرشد.در این موارد درپوش یا سر چاه را برمیداریم تا ارتفاع سطح آب مشخص شود.سپس میتوان با دستگاه تخلیه چاه تخلیه فاضلاب را انجام دهیم.
توجه نمایید که چنانچه نشست ضمار از فضولات بر دیواره چاه قطور باشد تراشیدن دیوار ضروریست که به صورت خاکبرداری انجام گیرد.
و آخرین موردی که میتوان به کمک آن پر شدن چاه فاضلاب را تشخیص داد این روش است که به کمک موزاییک های غیر همرنگ در کف و یا محوطه سطح خارجی مادر چاه ابتدا پوشش و بعد از بازدید و تخلی های بعد مشخص باشد.
در همه مراحل ذکر شده خاک برداری توسط مقنی باید صورت بگیرد. هنگامی که سر چاه را باز میکنید برای محکم ایستادن حتما باید دو تخته زیرپایی در حدود 4 متر روی سر چاه قرار دهید و از یک سمت شروع به جمع آوری روی چاه و سپس محل طوقه کنید.و به همین ترتیب تا پایان این کار را انجام دهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *