آموزش لوله بازکنی حرفه ای

آموزش لوله بازکنی

لوله بازکنی یکی از مشکلاتی است که در همه خانه ها هر زمان ممکن است افراد با آن روبرو شوند.و در بیشتر مواقع افراد از متخصصان برای حل کردن این مشکل کمک میگیرند.ولی گاها پیش آمده که افرادی باشند که خودشان دوست داشته باشند تعمیرات خانه را برعهده گیرند.در این گزارش به آموزش روش لوله بازکنی می پردازیم.
دلیل گرفتن لوله گرفتگی در بخش زانویی سینک طرفشویی و چاه توالت و لوله فاضلاب و … میباشد که به آن ها آبریز گاه میگویند.در نتیجه این گرفتگی کشش آب و فضولات انجام نمیشود. و لوله گرفتگی رخ میدهد.برای رفع گرفتگی لوله و لایروبی چاه وسپتیک به ترتیب زیر عمل میکنیم.
در یک مواردی که کشش آب با مشکل و به سختی انجام میشود میتوان از روش زیر برای باز کردن لوله استفاده کرد.
در ابتدا باید آب را در روشویی  , دستشویی یا … باز کنیم و بعد از آن پمپ را با فشار زیاد در محل مربوطه قرار دهیم تا تا فشار و نیروی وارده از پمپ وارد سیفون شود و در نتیجه گرفتگی لوله فاضلاب رفع شود.

گرفتگی لوله

گرفتگی لوله


گاهی پیش می آید که گرفتگی لوله فاضلاب توسط یک جسم خارجی که داخل لوله افتاده است رخ می دهد که در مواجه با چنین مشکلی باید گرفتگی را با استفاده از دستگاه تراکم هوا باز کنیم.
در استفاده از دستگاه تراکم هوا باید به چند نکته توجه کرد .
دستگاه تراکم هوا مخزنی دارد که با تلمبه زدن هوا انباشته میشود و مقدار هوا را با عقربه ای که روی دستگاه متصل است نمایش میدهد.با مراقب دقیق به نحوی که درصد س زدن و بروز حادثه صفر باشد اهرم دستگاه را میکشیم و پمپ زدن را آغاز میکنیم و لوله فورا بعد از سر و صدابالا در این روش باز میشود.
گاهی نیز پیش میاید که باید چند بار این عمل را تکرار کنیم تا گرفتگی برطرف شود.
برای اینکه از باز شدن لوله و گرفتگی آن مطمعن شوید باید آب را باز کنید و سرعت کشش آب را مشاهده کنید.اگر سرعت کشش بالا باشد پس گرفتگی برطرف شده است.
اگر از روش های فوق استفاده کردید و نیجه نداد میتوانید این بار از روش فنر زدن استفاده کنید.در روش فنر زنی اگر فاصله بین گرفتگی و شتر گلو زیاد بود باید از دستگاه مخصوصی که متصل به منبع برق ایت برای فنر زنی استفاده کنید.
هنگام فنر زنی باید به نکات زیر توجه نمایید

لوله بازکنی

لوله بازکنی

کار این دستگاه همراه با صدای وزوز شدیدی است و چرخش آن به شمت جلو برای رفع گرفتگی میباشد.
برای تست رفع گرفتگی  باید سرعت کشش آب را تست نمایید.
امروزه از دستگاه های مدرنی که به اشکال و فرم های مختلفی وجود دارند استفاده میشود.
نحوه رفع گرفتگی چاه کفشوی
لوله فاضلاب حمام به دلای زیر دچار گرفتگی میشود
وارد شدن چربی و مواد زاید و مو به داخل آن
داشتن لوله هایی با قطر کم
عوامل فوق باعث گرفتگی شتر گلو و جداره لوله فاضلاب میشوند.برای رفع گرفتگی فاضلاب حمام از روش زیر استفاده نمایید
آب جوش را با فشار زیاد باز میکنیم و سعی کنیم تا با روش پمپ زدن گرفتگی را باز کنیم.
اگر با روش فوق حل نشد و گرفتگی زیاد بود با استفاده از محلول اسیدکلریدریک 10% استفاده و با پمپ زدن مداوم لوله را باز کنیم.

توجه نمایید که اگر جنس لوله  چدن است باید از اسید رقیق استفاده کنید و اگر از جنس پولیکا یا شبیه به آن است از اسید استفاده نکنید زیرا که دارای خاصیت خورندگی میباشد و باعث خورده شدن آن لوله میشود و بعد آن سوراخ شدن لوله و نشت آب و … را در پی دارد.برای گرفتگی در لوله های پولیکا و رفع آن میتوانید از مواد مخصوص به آن استفاده کنید که باید با آب ترکیب شود.
با ما همراه باشید تا در آموزش های بعدی نکات جدیدی را بیاموزید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *