لوله بازکنی به شیوه دستی

استفاده از لوله بازکن های دستssی
برای اینکه لوله بازکنی بهتر عمل کند و بهتر به سینک بچسبد بهتر است دور آن را پارافین بمالید.این قسمت را طوری روی چاهک قرار دهید که آب داخل آن نتواند نفوذ کند. و در سینک اندکی آب بریزید. به لوله باز کن فشار آورده و ده بار حدودا آن را به سمت پایی فشار دهید و اگر لازم بود باز هم این عمل را تکرار کنید.با ما در ادامه مطلب با آموزش لوله بازکنی همراه باشید. لوله بازکن را بردارید تا آب بتواند با فشار وارد لوله سینک شود.و ذرات را به سمت لوله فاضلاب هدایت کند. در اخر کار میتوانید آب جوش را باز کنید تا به شستشوی لوله بپردازد.
همانطور که خدمت تان در مقاله آموزش لوله بازکنی هم توضیح دادیم این روش به شیوه های مختلفی انجام میشود.
روش دیگر باز کردن گرفتگی استفاده از چاه باز کن های شیمیایی میباشد که با ریختن آنها داخل چاهک گرفتگی به آسانی باز میشود.یکس از اشتباهات رایج مردم در استفاده از لوله بازکن های شیمیایی این است که آن را داخل لوله میریزند و آن را رها میکنند تا خودش گرفتگی را رفع کند.باید خدمت تان عرض کنیم که به جای ماندن محلول های شیمیایی در لوله ها باعث خوردگی و آسیب جدی به لوله ها میشود و پوسیدگی را در پی دارد.بعد از ریختن محلول به داخل لوله بعد از چند دقیقه باید آب را باز کرد تا آب نیز به داخل سینک روانه شود و با محلول مخلوط شده و آن را شستشو دهد.

لوله بازکنی

لوله بازکنی


از دیگر اشتباهاتی که اکثرا هنگام ریختن مواد داخل چاهک میکنند این است که هنگام ریختن مواد سر خود را نیز به چاهک نزدیک میکنند که این کار باعث مشکلات تنفسی و ریوی میشود و کار بسیار خطرناکی میباشد. و این نکته را نیز باید یاد آور شویم که دقت نمایید که بعضی از مواد لوله باز کن برای گرفتگی مخصوص مواد غذایی و چربی ها و … میباشد و برخی دیگر برای گرفتگی هایی از نوع تجمع مو . در انتخاب محلولی خود نهایت دقت را به عمل آورید.

لوله بازکنی حرفه ای را با ما تجربه کنید
بازکردن لوله توسط مواد طبیعی موجود در آشپزخانه
بعضی افراد دوست ندارند از مواد شیمیایی و موادی که شاید به لوله های فاضلاب آسیب برساند استفاده کنند و ترجیح میدهند از موادی که در آشپزخانه موجود دارند استفاده کنند!شاید شما نیز جزو آن دشته افراد باشید و دوست ندارید به لوله ها آسیبی وارد کنید.

لوله بازکنی حرفه ای

لوله بازکنی حرفه ای

مواد لازم برای باز کردن لوله های گرفته شده
یک بسته جوش شیرین
سرکه
دستمال و پارچه کهنه ( باید به اندازه باشد که بتوانیم روی لوله فاضلاب را با آن بگیریم)
کتری آب جوش
تمامی وسایل لازم برای رفع گرفتگی سینک همین ها میباشند!در ادامه نحوه کار را توضیح خواهیم داد
نیمی از بسته جوش شیرین را در سینک بریزید.توجه کنید جوش شیرین خشک را خالی کنید.
دستمال یا پارچه ای که کنار گذاشته اید را آماده کنید و کنار دست تان نگه دارید.
بعد از خالی کردن جوش شیرین به اندازه نصف فنجان را داخل راه فاضلاب بریزید.بعد از ریختن سرکه راه فاضلاب را ببندید تا چیزی خارج نشود.زیرا که ادغام دو ماده فوق باعث ایجاد آتش فشان کوچکی میشود که نباید از لوله بیرون بیاید.
آتش فشان کوچک را به مدت 30 دقیقه داخل سینک نگه دارید و نگذارید به بیرون بریزد.
در طی این مدت کتری آب را جوش بیاورید.
بعد از مدت زمان گفته شده پارچه را برداشته و آرام آرام آب جوش را داخل لوله بریزید.
کار به ایان رسید!اکنون لوله سینک باید از گرفتگی بیرون آمده باشد.اگر هم چنان گرفتگی وجود دارد مراحل فوق را یکبار دیگه تکرار کنید.شما با انجام این کار توانسته اید بدون استفاده از مواد شیمیایی خورنده گرفتگی ظرفشویی تان را رفع نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *